UWAGA!!!
Niniejszym pragniemy poinformować, że składanie zamówień w niniejszym serwisie zostaje wyłączone.
Jednocześnie zapraszamy na naszego nowego sklepu KLIKNIJ

Państwa dane adresowe zostały przeniesione, a jedyną operacją jaką należy wykonać to ustawienie nowego hasła.
Instrukcja jak to zrobić znajduje się pod adresem KLIKNIJ

dziękujemy serdecznie i zapraszamy
ZESPÓŁ RUM-LUX
 

Regulamin serwisu [HURT]

Użytkownik składając zamówienie oświadcza, że zapoznał się z regulaminem RUM-LUX ONline i akceptuje wszelkie zapisy w nim umieszczone!

Zasady współpracy spisane poniżej i zaakceptowane przez Klienta przy rejestracji konta są jedynymi obowiązującymi przy składaniu i realizacji zamówień. Inne zasady lub warunki określone przez klienta mogą być stosowane jedynie po akceptacji na piśmie przez firmę RUM-LUX.

 

REJESTRACJA

Składanie zamówień za pośrednictwem naszej platformy ze statusem hurtownik i z przypisanym rabatem możliwe jest wyłącznie po uprzednim zarejestrowaniu się i przesłaniu do nas dokumentów firmy ( FORMULARZ PRZESŁANIA DOKUMENTÓW )
Po zakończonej rejestracji system wyśle e-mail z potwierdzeniem przyjęcia rejestracji, w którym znajdować się będzie link potwierdzający autentyczność e-maila rejestrującego i jego chęć rejestracji. W przypadku braku potwierdzenia (wejścia w podany w e-mailu link) konto nie zostanie utworzone i nie będzie udostępniona możliwość składania zamówień.

W następny dniu roboczym pracownik naszej firmy uzupełni Państwa konto o niezbędne DODATKI- rabaty oraz prześle na podany podczas rejestracji e-mail informację o pełnej funkcjonalności założonego przez Państwa konta lub prośbę o uzupełnienie niezbędnych informacji.

 UWAGA! W przypadku kiedy klient posiada zróżnicowane rabaty system będzie pokazywał ceny netto po odliczeniu najniższego posiadanego  rabatu. Na fakturze VAT ceny zostaną wyliczone zgodnie z obowiązującymi rabatami klienta.

Prosimy o wypełnienie wszystkich danych kontaktowych (tel., e-mail) do osób odpowiedzialnych za: zamówienie, reklamacje oraz płatności w Państwa firmie.

Jednocześnie prosimy o przesłanie zeskanowanych dokumentów firmowych (NIP, REGON, KRS lub Wpis do ewidnecji działalności gospodarczej) na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 WAŻNE: prosimy o podanie pełnych danych adresowych i numeru telefonu!

 UWAGA: Najczęściej występującym błędem podczas rejestracji jest błędnie podany adres e-mail!
UPEWNIJ SIĘ, ŻE PODAŁEŚ PRAWIDŁOWY ADRES.


Dane Klientów będą wykorzystywane tylko w celach związanych z realizacją złożonych zamówień i prowadzenia statystyk sprzedaży.
RUM-LUX Online nigdy nie udostępni danych osobom trzecim. Dane te będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom niepowołanym zgodnie z normami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

 

Rejestracja w RUM-LUX ONline daje wiele przywilejów, dzięki którym możesz:

 • robić szybkie zakupy, o każdej porze, przez 7 dni tygodnia (wystarczy jedynie zalogować się do systemu)
 • przeglądać naszą pełną i najbardziej aktualną ofertę oraz dostępność asortymentu
 • śledzić stan realizacji swojego zamówienia
 • przeglądać historię składanych zamówień
 • otrzymywać, co jakiś czas e-maila z informacjami o nowościach i ew. zmianach

 

ZAMÓWIENIE

 • RUM-LUX ONline nie określa minimalnej wartości zamówienia. Dostawa zamówienia o wartości powyżej 500 zł netto realizowana jest na koszt Firmy RUM-LUX. Zamówienie o wartości do 500 zł netto realizowane jest na koszt zamawiającego. Jeżeli masz podpisaną umowę z własną firmą kurierską - podaj nam nazwę tej firmy i swój numer klienta. Jeżlei nie masz umowy z firmą kurierską, paczka zostanie nadana przez nas firmą DPD, a wartość przesyłki zostanie dopisana przez nas na Twojej fakturze zakupowej jako ostatnia, odzielna pozycja.
 • Każde zamówienie będzie zrealizowane w możliwie najkrótszym terminie - za pośrednictwem firmy kurierskiej lub dowozu naszym transportem.
 • Zamówienia realizowane są w kolejności ich nadchodzenia z uwzględnieniem stanów magazynowych i procedury ewentualnego pozyskania zamawianych towarów.
 • Umowa sprzedaży towaru zostaje zawarta z chwilą potwierdzenia przez RUM-LUX ONline otrzymania zamówienia (zmiana statusu zamówienia na PRZYJĘTE).
 • Automatyczny e-mail z prośbą o potwierdzenie zamówienia, nie jest jednocześnie potwierdzeniem dostępności towaru i zgodności cen.
 • Przewidujemy, ze maksymalny czas wysłania zamówionych towarów nie powinien być dłuższy niż 7 dni roboczych. Najczęściej jednak czas ten nie powinien być dłuższy niż 3-4 dni robocze.

 

CENNIK

Ceny pomimo, iż są aktualizowane na bieżąco w każdej chwili mogą ulec zmianie. RUM-LUX ONline zastrzega sobie prawo do zmian cen bez podania przyczyny i/lub odmowy realizacji zlecenia, tym samym cennik podany na stronach sklepu nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 ust. i Kodeksu Cywilnego. W przypadku różnicy w podanej na stronie cenie, a ceną właściwą, klient zostanie o tym poinformowany.

 

PŁATNOŚCI

Honorujemy następujące formy płatności:
 • przedpłata na konto (mBank 50114020040000380248234875)
 • płatność za pośrednictwem PRZELEWY24 (regulamin)
 • płatność przy odbiorze u listonosza/kuriera lub na poczcie
 • płatność przy odbiorze osobistym
 • płatność przy odbiorze u przedstawiciela naszej firmy
 • płatność odroczona w terminie

NIETERMINOWE REGULOWANIE PŁATNOŚCI ODROCZONYCH W TERMINIE SKUTKUJE:

 • zatrzymaniem dostaw towaru,
 • złożeniem wniosku do e-sąd'u
 • wyrejestrowaniem firmy z platformy RUM-LUX ONline
 • wpisaniem firmy na "czarną listę" firmy RUM-LUX


W przypadku wybrania opcji „wpłata na konto” po skompletowaniu zamówionych towarów prześlemy do Ciebie e-mail’a z informacją o dostępności towaru i prośbą o wpłatę na nasz rachunek bankowy, którego numer dostałeś w Twojej kopii zamówienia.

 UWAGA: Wpłatę w formie przedpłaty na konto należy dokonać dopiero po otrzymaniu potwierdzenia dostępności towaru.

 

DOWÓD ZAKUPU

Po złożeniu zamówienia automatycznie odsyłana jest elektroniczna wersja paragonu „pro forma”. Nie musisz odpowiadać. Paragon zawsze będzie dołączony do paczki lub listu. Jeśli życzysz sobie FV zaznacz odpowiednią opcję w trakcie zmówienia.

 

DOWSTAWA

Minimum logistyczne wynosi 500zł netto. Przesyłki wysyłamy codziennie. Godziny dostaw są zależne od czasu pracy firmy kurierskiej oraz Twojej firmy. W czasie składania zamówienia zostaniesz poproszony o wybór jednego ze sposobów wysyłki:

 

 • Przesyłka Ekonomiczna (płatność przelewem na konto).
  Po zaksięgowaniu wpłaty na koncie, paczka zostanie wysłana jako zwykła przesyłka polecona. Czas dostawy (wg. Poczty Polskiej) to ok. 4-5 dni roboczych od daty wysłania.
 • Przesyłka Ekonomiczna Pobraniowa (płatność gotówką przy odbiorze).
  W tym przypadku paczka zostanie wysłana jako zwykła przesyłka polecona, za którą zapłacisz listonoszowi lub na poczcie. Czas dostawy (wg. Poczty Polskiej) to ok. 4-5 dni roboczych od daty wysłania.
 • Przesyłka Priorytetowa (płatność przelewem na konto).
  Po wpłacie na konto, paczka zostanie wysłana jako przesyłka priorytetowa polecona. Czas dostawy (wg. Poczty Polskiej) to ok. 1-2 dni robocze od daty wysłania.
 • Przesyłka Priorytetowa Pobraniowa (płatność gotówką przy odbiorze).
  W tym przypadku paczka zostanie wysłana jako przesyłka priorytetowa polecona, za którą zapłacisz listonoszowi lub na poczcie. Czas dostawy (wg. Poczty Polskiej) to ok. 1-2 dni robocze od daty wysłania.


Uwaga: „Przesyłka Priorytetowa” nie oznacza, że zamówienie zostanie zrealizowane i towar wysłany następnego dnia po otrzymaniu zamówienia. „Przesyłka Priorytetowa” to tylko sposób i termin dostarczenia paczki od dnia nadania.

 • Odbiór Osobisty
  W tym przypadku w ciągu kilku dni zostaniesz powiadomiony o dostępności towaru i poproszony o odbiór w naszym sklepie firmowym w Łodzi przy ulicy Byszewskiej 20a w godzinach 8.00 - 16.00
 • Przesyłka kurierska (płatność przelewem na konto).
  Paczka zostanie wysłana w pierwszym możliwym terminie zaraz po otrzymaniu wpłaty.
  Zgodnie z deklaracją firmy kurierskiej, przesyłka jest dostarczana na następny dzień po wysyłce.
 • Przesyłka kurierska (płatność przy odbiorze).
  Paczka zostanie wysłana w pierwszym możliwym terminie. Kurier pobierze opłatę za przesyłkę przy odbiorze. Zgodnie z deklaracją firmy kurierskiej, przesyłka jest dostarczana na następny dzień po wysyłce.

 CENY WYSYŁEK PODANE PRZEZ SKLEP DOTYCZĄ DOSTAW NA TERENIE POLSKI!

 

OPŁATA ZA PRZESYKĘ

Opłata jest zależna od cennika firmy kurierskiej DPD (www.dpd.com.pl) , z którą nasza firma ma podpisaną umowę i związne z tym rabaty.

W przypadku wysyłki towaru na koszt odbiorcy, dodajemy wartość przesyłki do wystawianej dla Państwa faktury jako ostatnią pozycję na fakturze, o treści: PRZESYŁKA KURIERSKA

 

REKLAMACJE

Przy odbiorze przesyłki należy bezwzględnie:

 • sprawdzić stan opakowania przesyłki, w szczególności ciągłość taśmy klejącej, która świadczy o nienaruszeniu paczki,
 • sprawdzić, czy w czasie przewozu nie doszło do naruszenia opakowania, w tym choćby do jego zdeformowania, a w przypadku stwierdzenia takiego naruszenia do odnotowania wszystkich uszkodzeń na dokumencie dostawy i sporządzenia protokołu reklamacyjnego przez przewoźnika.
 • sprawdzić ilość paczek z listem przewozowym umieszczonym na każdej z dostarczonych paczek

SPISANIE PROTOKOŁU REKLAMACYJNEGO W OBECNOŚCI PRACOWNIKA FIRMY KURIERSKIEJ JEST JEDYNĄ PODSTAWĄ ROSZCZENIA REKLAMACJI Z TYTUŁU USZKODZEŃ MECHANICZNYCH LUB BRAKÓW ASORTYMENTOWYCH W PRZESYŁCE !!!

Przy odbiorze towaru dostarczonego w paczce nie uszkodzonej Klient jest upoważniony i zobowiązany do sprawdzenia zawartości paczki w obecności dostarczyciela, a w przypadku stwierdzenia niezgodności asortymentowych lub ilościowych z fakturą albo uszkodzeń mechanicznych mogących powstać w przewozie do ich odnotowania na dowodzie dostawy i sporządzonym protokole reklamacyjnym.

Wszystkie stwierdzone przy odbiorze niezgodności asortymentowe i/lub braki ilościowe albo uszkodzenia mechaniczne Klient jest zobowiązany zgłosić RUM-LUX ONline w formie kopii protokołu reklamacyjnego spisanego w obecności pracownika firmy kurierskiej i przesłanie fax'em lub e-mail'em oraz przesłanie oryginału listem poleconym w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania paczki.
 

 • Pokwitowanie odbioru zamówionych towarów bez zastrzeżeń poczytuje się w razie jakichkolwiek wątpliwości za pokwitowanie ich odbioru w asortymentach i ilościach określonych fakturą.
 • Odpowiedzialność RUM-LUX ONline za niezgodności asortymentowe i/lub braki ilościowe albo uszkodzenia mechaniczne powstałe w transporcie i nie odnotowane na dokumencie dostawy oraz protokole reklamacyjnym albo powstałe z innych przyczyn i nie zgłoszone w terminie lub zgłoszone nieprawidłowo jest wyłączona.
 • Kupujący jest zobowiązany zbadać jakość dostarczonych towarów i zawiadomić RUM-LUX ONline listem poleconym o stwierdzonych wadach fizycznych w terminie nie przekraczającym 2 (słownie: dwóch) miesięcy licząc od dnia stwierdzenia niezgodności towaru z umową, załączając do reklamacji towar poczytywany za wadliwy ewentualnie kontaktując się z opiekującym się Klientem handlowcem RUM-LUX ONline i dostarczając reklamowany towar (na swój koszt) osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera do siedziby firmy F.P.H. RUM-LUX Wojciech Rumocki, ul. Byszewska 20a 92-770 Łódź (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00) wraz z potwierdzeniem otrzymania zamówienia.
 • RUM-LUX ONline bada zasadność reklamacji i w terminie nie przekraczającym 14 (słownie: czternastu) dni licząc od dnia otrzymania zawiadomienia o niezgodności towaru z umową i reklamowanego towaru zawiadamia Klienta o sposobie załatwienia reklamacji.
 • W przypadku uznania reklamacji za uzasadnioną RUM-LUX ONline dokonuje wymiany towarów wadliwych na towary wolne od wad w terminie nie przekraczającym kolejnych 3 (słownie: trzech) dni roboczych a towarów sprowadzonych na doraźne zamówienie w terminie nie przekraczającym kolejnych 30 dni.
 • W przypadku uznania reklamacji za nieuzasadnioną RUM-LUX ONline zawiadomi o tym pisemnie Kupującego w terminie nie przekraczającym 14 (słownie: czternastu) dni roboczych od dnia otrzymania zawiadomienia niezgodności towaru z umową i reklamowanego towaru.
 • Protokół reklamacyjny jest do pobrania TUTAJ

ODSTĄPIENIE OD UMOWY

Na podstawie art. 7 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) możesz odstąpić od zawartej z nami umowy w terminie 14 dni licząc od dnia otrzymania towaru.

Odstąpienie od umowy wymaga z mocy prawa bezwzględnego złożenia przez kupującego stosownego oświadczenia w formie pisemnej według wzoru zamieszczonego poniżej i przesłania tego oświadczenia pocztą na adres:
F.P.H. RUM-LUX Wojciech Rumocki ul. Byszewska 20a 92-770 Łódź
 
Wzór oświadczenia:
…………………………dnia …………-…………-………… r


 

……………………………………………………………………………………
(imię i nazwisko)
……………………………………………………………………………………
(adres)


F.P.H. RUM-LUX Wojciech Rumocki
ul. Byszewska 20a 92-770 ŁódźOświadczenie
 
Na podstawie art. 7 ust. 1 w zw. z art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) odstępuję od umowy sprzedaży, zawartej zamówieniem złożonym dnia ………-………-……… r, towaru otrzymanego w dniu ………-………-……… r.


 

……………………………………………
(podpis)
Do oświadczenia tego prosimy dołączyć towar, co przyspieszy termin zwrotu zapłaconej nam kwoty (pomniejszonej o koszty wysyłki towaru) . W przypadku zwrotu towaru przy składanym oświadczeniu o odstąpieniu od umowy zapłaconą nam kwotę (pomniejszoną o koszty wysyłki towaru) zwrócimy w terminie nie przekraczającym 14 (słownie: czternastu) dni licząc od dnia otrzymania oświadczenia wraz z towarem.

W przypadku nie dołączenia towaru do oświadczenia o odstąpieniu od umowy, towar powinien być nam zwrócony w terminie 14 (słownie: czternastu) dni licząc od dnia wysłania na nasz adres oświadczenia o odstąpieniu od umowy. W przypadku takim z mocy normy art. 488 § 2 k.c. pieniądze zwrócimy w terminie nie przekraczającym 14 (słownie: czternastu) dni licząc od dnia otrzymania zwrotu towaru.
W każdym przypadku zwrotu towaru prosimy o zapakowanie zwracanego towaru w sztywne opakowanie gwarantujące bezpieczną przesyłkę i nadanie przesyłki na adres:
F.P.H. RUM-LUX Wojciech Rumocki ul. Byszewska 20a 92-770 Łódź

 

POSTANOWIENIA I UZUPEŁNIENIA KOŃCOWE

 • Klient założeniem konta Zarejestrowanego Klienta akceptuje wyżej opisane zasady i tryb postępowania podany powyżej. Wyraża też zgodę na przetwarzanie Jego danych osobowych w celach związanych z wykonywaniem umów i w celach informacyjnych dotyczących zdażeń, promocji i oferty firmy RUM-LUX.
 • Wszystkie nazwy firm, ich loga i znaki towarowe są zastrzeżoną własnością innych firm i są prezentowane w naszym sklepie jedynie w celach reklamowych towarów tych firm.
 • Wszystkie zdjęcia, teksty oraz elementy strony są chronione prawem autorskim. Używanie ich bez pozwolenia ze strony RUM-LUX ONline jest zabronione.
 • RUM-LUX ONline informuje, że pomimo starań nie może wykluczyć błędów w opisach i zdjęciach produktów. W przypadku wystąpienia błędu, który to przyczyni się do złożenia zamówienia, a w efekcie nie spełni oczekiwania klienta, klient ma prawo zwrotu towaru, poprzez system reklamacyjny.
 • Miejscem wykonania umowy jest siedziba firmy RUM-LUX
 • Zastosowanie ma prawo polskie. Sądem  właściwym jest odpowiedni sąd w Łodzi.
 • Składając zamówienie kupujący niniejszym uznaje zasady zawarte w powyższym regulaminie.

RUM-LUX info

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ MAILINGOWĄ

Podaj nam swój adres e-mail abyśmy mogli poinformować Cię o zmianach, nowościach i ważnych wydarzeniach.